System Entity (7.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (41 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: Delete
it: Elimina

en: Content
it: Contenuto

en: Group
it: Gruppo

en: Type
it: Tipo

en: Language
it: Lingua

en: more
it: altro

en: Reset
it: Ripristina

en: Image
it: Immagine

en: Updated
it: Aggiornato

en: Published
it: Pubblicato

en: Desc
it: Disc

en: Configuration
it: Configurazione

en: Defaults
it: Impostazioni predefinite

en: Sort by
it: Ordina per

en: ‹ previous
it: ‹ precedente

en: next ›
it: seguente ›

en: Features
it: Funzionalità

en: Apply
it: Applica

en: Select
it: Scegliere

en: Publish
it: Pubblica

en: Unpublish
it: Non pubblicare

en: Hide
it: Nascondi

en: « first
it: « prima

en: last »
it: ultima »

en: Offset
it: Scostamento

en: Promote to front page
it: Promuovi in prima pagina

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Create @name
it: Crea @name

en: No content available.
it: Nessun contenuto disponibile.

en: Config
it: Configurazione

en: - Choose an operation -
it: - Scegli una azione -

en: Current language
it: Lingua attuale

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Textarea
it: Area di testo

en: Demote from front page
it: Rimuovi dalla prima pagina

en: This field stores long text in the database.
it: Questo campo immagazzina nel database testo di tipo long.

en: <em>Edit @type</em> @title
it: <em>Modifica @type</em> @title

en: Machine Name
it: Nome ad uso interno
