System Entity (7.x-1.0-beta1) - en to oc translation catalogue (39 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Body
oc: Còs

en: Delete
oc: Suprimir

en: Content
oc: Contengut

en: Group
oc: Grop

en: Type
oc: Tipe

en: Language
oc: Lenga

en: more
oc: mai

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Link
oc: Ligam

en: Image
oc: Imatge

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: Published
oc: Publicat

en: Configuration
oc: Configuracion

en: Defaults
oc: Paramètres per defaut

en: Sort by
oc: Triar per

en: ‹ previous
oc: ‹ precedent

en: next ›
oc: seguent ›

en: Features
oc: Foncionalitats

en: Apply
oc: Aplicar

en: Select
oc: Seleccionar

en: Publish
oc: Publicar

en: Unpublish
oc: Despublicar

en: Hide
oc: Amagar

en: « first
oc: « primièr

en: last »
oc: darrièr »

en: Offset
oc: Decalatge

en: Promote to front page
oc: Plaçar en pagina d'acuèlh

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Create @name
oc: Crear @name

en: No content available.
oc: Pas cap de contengut disponible.

en: - Choose an operation -
oc: - Causir una operacion -

en: Current language
oc: Lengatge actual

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Demote from front page
oc: Levar de la pagina d'acuèlh

en: This field stores long text in the database.
oc: Aqueste camp emmagazina un tèxte larg a la banca de donadas.

en: <em>Edit @type</em> @title
oc: <em>Modificar @type</em> @title

en: Machine Name
oc: Nom sistèma
