System Entity (7.x-1.0-beta1) - en to bn translation catalogue (20 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Body
bn: কাঠামো

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Type
bn: টাইপ

en: Language
bn: ভাষা

en: Link
bn: লিঙ্ক

en: Image
bn: ছবি

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Configuration
bn: কনফিগারেশন

en: ‹ previous
bn: ‹ পূর্ববর্তী

en: next ›
bn: পরবর্তী ›

en: Hide
bn: লুকাও

en: « first
bn: « প্রথম

en: last »
bn: শেষ »

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: Create @name
bn: @name তৈরি করুন

en: No content available.
bn: কোন কন্টেন্ট নেই।

en: <em>Edit @type</em> @title
bn: <em>@type সম্পাদনা করুন</em> @title
