System Entity (7.x-1.0-beta1) - en to da translation catalogue (41 entries)

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: Delete
da: Slet

en: Content
da: Indhold

en: Group
da: Gruppe

en: Language
da: Sprog

en: more
da: mere

en: Reset
da: Gendan

en: Image
da: Billede

en: Updated
da: Opdateret

en: Published
da: Udgivet

en: Desc
da: Faldende

en: Configuration
da: Indstillinger

en: Defaults
da: Standarder

en: Sort by
da: Sortér efter

en: ‹ previous
da: ‹ forrige

en: next ›
da: næste ›

en: Apply
da: Udfør

en: Select
da: Vælg

en: Publish
da: Udgiv

en: Unpublish
da: Træk tilbage

en: Hide
da: Skjul

en: « first
da: « første

en: last »
da: sidste »

en: Offset
da: Forskydning

en: Promote to front page
da: Forfrem til forside

en: Machine name
da: Internt navn

en: Create @name
da: Opret @name

en: No content available.
da: Der er intet indhold at vise.

en: Config
da: Konfigurér

en: - Choose an operation -
da: - Vælg en handling -

en: Wysiwyg
da: WYSIWYG

en: Current language
da: Aktuelle sprog

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Textarea
da: Tekstområde

en: Demote from front page
da: Degrader fra forside

en: This field stores long text in the database.
da: Dette felt gemmer long-tekst i databasen.

en: <em>Edit @type</em> @title
da: <em>Redigér @type</em> @title

en: Machine Name
da: Maskinnavn

en: Asc
da: Stigende
