System Entity (7.x-1.0-beta1) - en to fa translation catalogue (42 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Delete
fa: حذف

en: Content
fa: محتوا

en: Group
fa: گروه

en: Type
fa: نوع

en: Language
fa: زبان

en: more
fa: بیشتر

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Link
fa: پیوند

en: Image
fa: تصویر

en: Updated
fa: به‌روز

en: Published
fa: منتشر شده

en: Desc
fa: نزولی

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Defaults
fa: پیش‌فرض‌ها

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: ‹ previous
fa: ‹ قبلی

en: next ›
fa: بعدی ›

en: Features
fa: ویژگی‌ها

en: Apply
fa: تایید

en: Select
fa: انتخاب

en: Publish
fa: انتشار

en: Unpublish
fa: عدم انتشار

en: Hide
fa: پنهان کن

en: « first
fa: « ابتدا

en: last »
fa: انتها »

en: Offset
fa: جابجایی

en: Promote to front page
fa: نمایش بر روی صفحه اصلی

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Create @name
fa: ایجاد @name

en: No content available.
fa: هیچ محتوایی در دسترس نیست.

en: - Choose an operation -
fa: - یک عملیات را انتخاب کنید -

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Demote from front page
fa: حذف از صفحه اصلی

en: Stick
fa: به هم وصل کردن

en: This field stores long text in the database.
fa: این فیلد مقادیر متنی بلند را در پایگاه داده ذخیره می‌کند.

en: <em>Edit @type</em> @title
fa: <em>ویرایش @type</em> @title

en: Asc
fa: صعودی

en: Unstick
fa: از هم جدا کردن

en: Entity Reference
fa: مرجع عنصر
