System Entity (7.x-1.0-beta1) - en to hi translation catalogue (30 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Delete
hi: मिटायें

en: Content
hi: सामग्री

en: Group
hi: समूह

en: Type
hi: प्रकार

en: Language
hi: भाषा

en: more
hi: और भी

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Link
hi: कड़ी

en: Image
hi: चित्र

en: Updated
hi: अद्यतित

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Desc
hi: अवरोही

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: ‹ previous
hi: ‹ पिछले

en: next ›
hi: अगला >

en: Apply
hi: लागू करें

en: Publish
hi: प्रकाशित करें

en: Unpublish
hi: अप्रकाशित करें

en: Hide
hi: छिपाएँ

en: « first
hi: « प्रथम

en: last »
hi: अन्तिम »

en: Promote to front page
hi: मुखपृष्ठ पर ले जाएँ

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Create @name
hi: @name बनाएँ

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: Demote from front page
hi: मुखपृष्ठ से हटाएँ
