System Entity (7.x-1.0-beta1) - en to hu translation catalogue (51 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: Delete
hu: Törlés

en: Content
hu: Tartalom

en: Group
hu: Csoport

en: Type
hu: Típus

en: Language
hu: Nyelv

en: more
hu: tovább

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Image
hu: Kép

en: Updated
hu: Frissítve

en: Published
hu: Közzétéve

en: Desc
hu: Csökk

en: Configuration
hu: Beállítás

en: Defaults
hu: Alapértelmezések

en: Sort by
hu: Rendezés

en: ‹ previous
hu: ‹ előző

en: next ›
hu: következő ›

en: Features
hu: Jellemzők

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Select
hu: Kiválasztás

en: Publish
hu: Közzététel

en: Unpublish
hu: Elrejtés

en: Hide
hu: Elrejtés

en: « first
hu: « első

en: last »
hu: utolsó »

en: Offset
hu: Eltolás

en: Promote to front page
hu: Címlapon legyen

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Page Settings
hu: Oldalbeállítások

en: Create @name
hu: @name beküldése

en: No content available.
hu: Nincs elérhető tartalom.

en: Config
hu: Beállítás

en: Checkbox
hu: Jelölőnégyzet

en: - Choose an operation -
hu: - Művelet kiválasztása -

en: Wysiwyg
hu: WYSIWYG

en: Current language
hu: Aktuális nyelv

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: Textarea
hu: Szövegdoboz

en: Demote from front page
hu: Ne legyen címlapon

en: Stick
hu: Kiemelés

en: This field stores long text in the database.
hu: Ez a mező hosszú szövegeket tárol az adatbázisban.

en: <em>Edit @type</em> @title
hu: <em>@title</em> @type szerkesztése

en: Machine Name
hu: Programok által olvasható név

en: Asc
hu: Növ

en: Unstick
hu: Kiemelés megszüntetése

en: Entity Reference
hu: Entitáshivatkozás

en: Change value
hu: Érték megváltoztatása

en: Change author
hu: Szerző módosítása
