System Entity (7.x-1.0-beta1) - en to ja translation catalogue (47 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Body
ja: 本文

en: Delete
ja: 削除

en: Content
ja: コンテンツ

en: Group
ja: グループ

en: Type
ja: タイプ

en: Language
ja: 言語

en: more
ja: 続き

en: Reset
ja: リセット

en: Link
ja: リンク

en: Image
ja: 画像

en: Updated
ja: 更新

en: Published
ja: 掲載

en: Desc
ja: 降順

en: Configuration
ja: 環境設定

en: Defaults
ja: デフォルト

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: ‹ previous
ja: ‹ 前へ

en: next ›
ja: 次へ ›

en: Features
ja: フィーチャー

en: Apply
ja: 適用

en: Select
ja: 選択

en: Publish
ja: 掲載

en: Unpublish
ja: 非掲載にする

en: Hide
ja: 非表示

en: « first
ja: « 最初へ

en: last »
ja: 最後 »

en: Offset
ja: オフセット

en: Promote to front page
ja: フロントページに掲載

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Create @name
ja: @nameの作成

en: No content available.
ja: コンテンツが見つかりません。

en: Config
ja: 設定

en: Checkbox
ja: チェックボックス

en: - Choose an operation -
ja: - 操作を選択 -

en: Current language
ja: 現在の言語

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Textarea
ja: テキストエリア

en: Demote from front page
ja: フロントページから撤去する

en: This field stores long text in the database.
ja: このフィールドはデータベースに long text として保存されます。

en: <em>Edit @type</em> @title
ja: <strong>@type</strong> @title の編集

en: Machine Name
ja: システム内部名称

en: Asc
ja: 昇順

en: Entity Reference
ja: エンティティ参照

en: Change value
ja: 値を変更

en: Change author
ja: 投稿者を変更
