System Entity (7.x-1.0-beta1) - en to pl translation catalogue (46 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Body
pl: Treść

en: Delete
pl: Usuń

en: Content
pl: Zawartość

en: Group
pl: Grupa

en: Type
pl: Typ

en: Language
pl: Język

en: more
pl: więcej

en: Reset
pl: Resetuj

en: Link
pl: Odnośnik

en: Image
pl: Obraz

en: Updated
pl: Uaktualniono

en: Published
pl: Opublikowane

en: Desc
pl: Malejąco

en: Configuration
pl: Konfiguracja

en: Defaults
pl: Domyślne

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: ‹ previous
pl: ‹ poprzednia

en: next ›
pl: następna ›

en: Features
pl: Funkcjonalności

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Select
pl: Wybierz

en: Publish
pl: Publikuj

en: Unpublish
pl: Wstrzymaj publikację

en: Hide
pl: Ukryj

en: « first
pl: « pierwsza

en: last »
pl: ostatnia »

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Promote to front page
pl: Umieść na stronie głównej

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: Create @name
pl: Utwórz @name

en: No content available.
pl: Brak zawartości.

en: Config
pl: Konfiguracja

en: Checkbox
pl: Pole wyboru

en: - Choose an operation -
pl: - Wybierz operację -

en: Current language
pl: Obecny język

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: Textarea
pl: Obszar tekstowy

en: Demote from front page
pl: Usuń ze strony głównej

en: Stick
pl: Przyklejone

en: This field stores long text in the database.
pl: To pole przechowuje w bazie danych długi tekst.

en: <em>Edit @type</em> @title
pl: <em>Edytuj @type</em> @title

en: Machine Name
pl: Identyfikator systemowy

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Entity Reference
pl: Referencja do encji
