System Entity (7.x-1.0-beta1) - en to ro translation catalogue (41 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Delete
ro: Șterge

en: Content
ro: Conținut

en: Group
ro: Grup

en: Type
ro: Tip

en: Language
ro: Limba

en: more
ro: mai multe

en: Reset
ro: Resetează

en: Link
ro: Legătură

en: Image
ro: Imagine

en: Updated
ro: Actualizat

en: Published
ro: Publicat

en: Desc
ro: Descendent

en: Configuration
ro: Configurație

en: Defaults
ro: Implicite

en: Sort by
ro: Sortare după

en: ‹ previous
ro: ‹ anterior

en: next ›
ro: următor ›

en: Features
ro: Caracteristici

en: Apply
ro: Aplică

en: Select
ro: Alege

en: Publish
ro: Publică

en: Unpublish
ro: Anulați publicarea

en: Hide
ro: Ascunde

en: « first
ro: « primul

en: last »
ro: ultimul »

en: Offset
ro: Decalaj

en: Promote to front page
ro: Promovat pe prima pagină

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Create @name
ro: Creează @name

en: No content available.
ro: Nu este conținut disponibil.

en: Config
ro: Configurație

en: - Choose an operation -
ro: Alegeți operațiunea

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Demote from front page
ro: Scos de pe prima pagină

en: <em>Edit @type</em> @title
ro: <em>Editare @type</em> @title

en: Machine Name
ro: Nume mașină

en: Asc
ro: Ascendent

en: Entity Reference
ro: Referință entitate
