System Entity (7.x-1.0-beta1) - en to ru translation catalogue (48 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Body
ru: Содержимое

en: Delete
ru: Удалить

en: Content
ru: Содержимое

en: Group
ru: Группа

en: Type
ru: Тип

en: Language
ru: Язык

en: more
ru: ещё

en: Reset
ru: Сбросить

en: Link
ru: Ссылка

en: Image
ru: Изображение

en: Updated
ru: Обновлено

en: Published
ru: Опубликовано

en: Desc
ru: По убыванию

en: Configuration
ru: Конфигурация

en: Defaults
ru: По умолчанию

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: ‹ previous
ru: ‹ предыдущая

en: next ›
ru: следующая ›

en: Features
ru: Особенности

en: Apply
ru: Применить

en: Select
ru: Выбрать

en: Publish
ru: Опубликовать

en: Unpublish
ru: Снять с публикации

en: Hide
ru: Скрыть

en: « first
ru: « первая

en: last »
ru: последняя »

en: Offset
ru: Пропустить

en: Promote to front page
ru: Поместить на главную

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Page Settings
ru: Настройки страницы

en: Create @name
ru: Создание материала @name

en: No content available.
ru: Нет доступных материалов.

en: Config
ru: Конфигурация

en: Checkbox
ru: Флажок

en: - Choose an operation -
ru: - Выберите действие -

en: Current language
ru: Текущий язык

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: Textarea
ru: Текстовая область

en: Demote from front page
ru: Убрать с главной

en: This field stores long text in the database.
ru: Это поле хранит полный текст в базе данных.

en: <em>Edit @type</em> @title
ru: <em>Редактирование </em> @title <em>(@type)</em>

en: Machine Name
ru: Машинное имя

en: Radio
ru: Радио

en: Custom view
ru: Пользовательский вид

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Entity Reference
ru: Ссылка на сущность
