System Entity (7.x-1.0-beta1) - en to sv translation catalogue (45 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Body
sv: Brödtext

en: Delete
sv: Radera

en: Content
sv: Innehåll

en: Group
sv: Grupp

en: Type
sv: Typ

en: Language
sv: Språk

en: more
sv: mer

en: Reset
sv: Återställ

en: Link
sv: Länk

en: Image
sv: Bild

en: Updated
sv: Uppdaterad

en: Published
sv: Publicerad

en: Desc
sv: Fallande

en: Configuration
sv: Konfiguration

en: Defaults
sv: Förvalt

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: ‹ previous
sv: ‹ föregående

en: next ›
sv: nästa ›

en: Features
sv: Funktioner

en: Apply
sv: Applicera

en: Select
sv: Välj

en: Publish
sv: Publicera

en: Unpublish
sv: Avpublicera

en: Hide
sv: Dölj

en: « first
sv: « första

en: last »
sv: sista »

en: Offset
sv: Kompensera

en: Promote to front page
sv: Visa på startsidan

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: Create @name
sv: Skapa @name

en: No content available.
sv: Inget innehåll tillgängligt.

en: Config
sv: Konfiguration

en: Checkbox
sv: Kryssruta

en: - Choose an operation -
sv: - Välj en funktion -

en: Current language
sv: Nuvarande språk

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: Textarea
sv: Textruta

en: Demote from front page
sv: Ta bort från startsidan

en: This field stores long text in the database.
sv: Detta fält lagrar en lång text i databasen.

en: <em>Edit @type</em> @title
sv: <em>Redigera @type</em> @title

en: Machine Name
sv: Maskinläsbart namn

en: Asc
sv: Stigande

en: Entity Reference
sv: Objektsreferens
