System Entity (7.x-1.0-beta1) - en to th translation catalogue (16 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Delete
th: ลบ

en: Type
th: ประเภท

en: Link
th: ลิงค์

en: Configuration
th: กำหนดค่า

en: Select
th: เลือก

en: Publish
th: เผยแพร่

en: Unpublish
th: ระงับการเผยแพร่

en: Hide
th: ซ่อน

en: Promote to front page
th: แสดงในหน้าแรก

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: Create @name
th: สร้าง @name

en: Demote from front page
th: ซ่อนจากหน้าแรก

en: <em>Edit @type</em> @title
th: <em>แก้ไขt @type</em> @title

en: Machine Name
th: ชื่อของเครื่อง

en: Entity Reference
th: อ้างอิงเอนทิตี
