System Entity (7.x-1.0-beta1) - en to tr translation catalogue (44 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: Delete
tr: Sil

en: Content
tr: İçerik

en: Group
tr: Grup

en: Type
tr: Tip

en: Language
tr: Dil

en: more
tr: daha fazla

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Link
tr: Bağlantı

en: Image
tr: Resim

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Published
tr: Yayında

en: Desc
tr: Azalan

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Defaults
tr: Varsayılanlar

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: ‹ previous
tr: ‹ önceki

en: next ›
tr: sonraki ›

en: Features
tr: Özellikler

en: Apply
tr: Uygula

en: Select
tr: Seç

en: Publish
tr: Yayınla

en: Unpublish
tr: Yayından kaldır

en: Hide
tr: Gizle

en: « first
tr: « ilk

en: last »
tr: son »

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Promote to front page
tr: Ana sayfaya yükselt

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Create @name
tr: @name oluştur

en: No content available.
tr: Hiçbir içerik mevcut değil.

en: Config
tr: Yapılandırma

en: - Choose an operation -
tr: - Bir işlem seçiniz -

en: Current language
tr: Geçerli dil

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Demote from front page
tr: Anasayfadan kaldır

en: This field stores long text in the database.
tr: Bu alan  veri tabanında  uzun metin depolar.

en: <em>Edit @type</em> @title
tr: @title <em>@type düzenle</em>

en: Machine Name
tr: Makine Adı

en: Content List
tr: İçerik Listesi

en: Asc
tr: Artan

en: Entity Reference
tr: Varlık Referansı
