System Entity (7.x-1.0-beta1) - en to uk translation catalogue (49 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Body
uk: Вміст

en: Delete
uk: Видалити

en: Content
uk: Вміст

en: Group
uk: Група

en: Type
uk: Тип

en: Language
uk: Мова

en: more
uk: ще

en: Reset
uk: Скинути

en: Link
uk: Посилання

en: Image
uk: Зображення

en: Updated
uk: Оновлено

en: Published
uk: Опубліковано

en: Desc
uk: Спад

en: Configuration
uk: Конфігурація

en: Defaults
uk: Умовчання

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: ‹ previous
uk: ‹ попередня

en: next ›
uk: наступна ›

en: Features
uk: Властивості

en: Apply
uk: Застосувати

en: Select
uk: Вибір

en: Publish
uk: Опублікувати

en: Unpublish
uk: Не публікувати

en: Hide
uk: Приховати

en: « first
uk: « перша

en: last »
uk: остання »

en: Offset
uk: Зміщення

en: Promote to front page
uk: Розмістити на головній

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Page Settings
uk: Настроювання сторінки

en: Create @name
uk: @name: створити

en: No content available.
uk: Матеріали відсутні.

en: Config
uk: Конфіґурація

en: Checkbox
uk: Прапорець

en: - Choose an operation -
uk: - Оберіть операцію -

en: Current language
uk: Поточна мова

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Textarea
uk: Текстова область

en: Demote from front page
uk: Вилучити з головної

en: Stick
uk: Паличка

en: This field stores long text in the database.
uk: Це поле записує в базу даних довгий текст.

en: <em>Edit @type</em> @title
uk: <em>Редагувати @type</em> @title

en: Machine Name
uk: Машинна Назва

en: Radio
uk: Радіо

en: Asc
uk: Зрост

en: Unstick
uk: Відклеїти

en: Entity Reference
uk: Посилання на сутність
