System Information (7.x-3.0-beta1) - en to bn translation catalogue (24 entries)

en: Save configuration
bn: কনফিগারেশন সংরক্ষণ কর

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Version
bn: সংস্করণ

en: Weight
bn: ভর

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Filename
bn: ফাইলের নাম

en: n/a
bn: প্রযোজ্য নয়

en: Active
bn: সক্রিয়

en: Host
bn: হোস্ট

en: Roles
bn: ভূমিকা

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: System
bn: সিস্টেম

en: Users
bn: ব্যবহারকারীবৃন্দ

en: Last run !time ago
bn: সর্বশেষ !time আগে রান করা হয়েছে

en: Blocked
bn: নিষ্ক্রিয়

en: About
bn: সম্পর্কে

en: Install profile
bn: প্রোফাইল ইনস্টল করুন

en: IP address
bn: IP ঠিকানা

en: Cron maintenance tasks
bn: Cron মেরামতের কাজ

en: Database system
bn: ডাটাবেজ সিস্টেম
