System Information (7.x-3.0-beta1) - en to fa translation catalogue (42 entries)

en: Save configuration
fa: ذخیره پیکربندی

en: Status
fa: وضعیت

en: Content
fa: محتوا

en: Group
fa: گروه

en: Cancel
fa: لغو

en: On
fa: روشن

en: Version
fa: نسخه

en: Weight
fa: وزن

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: View
fa: مشاهده

en: Filename
fa: نام فایل

en: Modules
fa: ماژول‌ها

en: Total
fa: مجموع

en: n/a
fa: هیچ

en: Table of contents
fa: فهرست مطالب

en: Active
fa: فعال

en: Drupal
fa: دروپال

en: Off
fa: خاموش

en: Host
fa: میزبان

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Published
fa: منتشر شده

en: Promoted to front page
fa: ارتقا یافته به صفحه اول

en: Sticky at top of lists
fa: ماندگار در بالای فهرست‌ها

en: Nodes
fa: گره‌ها

en: System
fa: سیستم

en: Users
fa: کاربران

en: The settings have not been saved because of the errors.
fa: تنظیمات به علت رخ دادن خطا ذخیره نشد.

en: Last run !time ago
fa: آخرین اجرا !time پیش

en: Blocked
fa: مسدود شده

en: Permissions
fa: مجوزها

en: Themes
fa: پوسته‌ها

en: About
fa: درباره

en: Configuration file
fa: فایل پیکربندی

en: Install profile
fa: نمایه نصب

en: Web server
fa: سرور وب

en: IP address
fa: آدرس IP

en: Cron maintenance tasks
fa: عمل حفظ و نگهداری کرون

en: Public file system path
fa: مسیر سیستم فایل عمومی

en: Private file system path
fa: مسیر سیستم فایل خصوصی

en: The phpinfo() function has been disabled for security reasons. To see your server's phpinfo() information, change your PHP settings or contact your server administrator. For more information, <a href="@phpinfo">Enabling and disabling phpinfo()</a> handbook page.
fa: تابع phpinfo() به دلایل امنیتی غیرفعال شده است. برای مشاهده اطلاعات phpinfo() سرور خود، تنظیمات PHP خود را تغییر دهید، یا با مدیر سرور خود تماس بگیرید. برای اطلاعات بیشتر صفحه <a href="@phpinfo">فعال‌سازی و غیرفعال نمودن phpinfo()</a> در کتابچه راهنما را مشاهده کنید.

en: Database system
fa: سامانه پایگاه‌داده
