System Information (7.x-3.0-beta1) - en to fi translation catalogue (44 entries)

en: Save configuration
fi: Tallenna asetukset

en: Status
fi: Tila

en: Content
fi: Sisältö

en: Group
fi: Ryhmä

en: Cancel
fi: Peruuta

en: On
fi: Käytössä

en: Version
fi: Versio

en: Weight
fi: Paino

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: View
fi: Näytä

en: Filename
fi: Tiedoston nimi

en: Modules
fi: Moduulit

en: Total
fi: Yhteensä

en: n/a
fi: ei mitään

en: Active
fi: Voimassa

en: Off
fi: Pois päältä

en: Host
fi: Isäntä

en: Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Published
fi: Julkaistu

en: Promoted to front page
fi: Näytetään etusivulla

en: Sticky at top of lists
fi: Kiinnitetään luetteloiden alkuun

en: Nodes
fi: Solmut

en: System
fi: Järjestelmä

en: Users
fi: Käyttäjät

en: Accounts
fi: Tilit

en: The settings have not been saved because of the errors.
fi: Asetuksia ei ole talletettu virheiden takia.

en: Last run !time ago
fi: Suoritettu viimeksi !time sitten

en: Blocked
fi: Suljettu

en: Permissions
fi: Käyttöoikeudet

en: Themes
fi: Teemat

en: Server
fi: Palvelin

en: About
fi: Tietoja

en: Configuration file
fi: Asetustiedosto

en: Install profile
fi: Asennusprofiili

en: Web server
fi: Web-palvelin

en: Memory limit
fi: Muistiraja

en: IP address
fi: IP osoite

en: Cron maintenance tasks
fi: Cron-ajastetut ylläpitotoimenpiteet

en: Public file system path
fi: Julkinen tiedostojärjestelmän polku

en: Private file system path
fi: Yksityinen tiedostojärjestelmän polku

en: The phpinfo() function has been disabled for security reasons. To see your server's phpinfo() information, change your PHP settings or contact your server administrator. For more information, <a href="@phpinfo">Enabling and disabling phpinfo()</a> handbook page.
fi: phpinfo() toiminto on poistettu käytöstä turvallisuussyistä. Nähdäksesi palvelimesi phpinfo() tiedot muuta PHP-asennuksesi asetuksia tai ota yhteyttä palvelinylläpitäjääsi. Lisätietoa saat <a href="@phpinfo">käsikirjan</a> phpinfo()a käsittelevältä sivulta.

en: Base theme
fi: Perusteema

en: Database system
fi: Tietokantajärjestelmä
