System Information (7.x-3.0-beta1) - en to is translation catalogue (34 entries)

en: Save configuration
is: Vista stillingar

en: Status
is: Staða

en: Content
is: Innihald

en: Group
is: Hópur

en: Cancel
is: Hætta við

en: On
is: Virkjað

en: Version
is: Útgáfa

en: Weight
is: Vægi

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: View
is: Skoða

en: Filename
is: Skráarnafn

en: Modules
is: Einingar

en: Total
is: Samtals

en: n/a
is: á ekki við

en: Active
is: Virkt

en: Off
is: Af

en: Host
is: Vél

en: Roles
is: Hlutverk

en: Published
is: Birt

en: Promoted to front page
is: Kynna á forsíðu

en: Sticky at top of lists
is: Alltaf efst á listum

en: Nodes
is: Nóður

en: System
is: Kerfi

en: Users
is: Notendur

en: The settings have not been saved because of the errors.
is: Stillingarnar voru ekki vistaðar vegna villna.

en: Last run !time ago
is: Síðast keyrt fyrir !time

en: Blocked
is: Óvirkur

en: Permissions
is: Réttindi

en: About
is: Um

en: Configuration file
is: Stillingarskrá

en: Install profile
is: Uppsetningarprófíll

en: Web server
is: Vefþjónn

en: IP address
is: IP vistfang
