System Information (7.x-3.0-beta1) - en to kn translation catalogue (30 entries)

en: Save configuration
kn: ಸಂರಚನೆಯನ್ನು ಉಳಿಸು

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Group
kn: ಸಮೂಹ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: On
kn: ಚಾಲಿತ

en: Version
kn: ಆವೃತ್ತಿ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: View
kn: ನೋಡು

en: Filename
kn: ಕಡತದಹೆಸರು

en: Total
kn: ಒಟ್ಟಾರೆ

en: n/a
kn: ಅನ್ವಯಿಸುವುದಿಲ್ಲ

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Drupal
kn: ಡ್ರುಪಾಲ್

en: Off
kn: ಜಡ

en: Host
kn: ಅತಿಥೇಯ

en: Roles
kn: ಪಾತ್ರಗಳು

en: Published
kn: ಪ್ರಕಟಿತ

en: System
kn: ಗಣಕ

en: Users
kn: ಬಳಕೆದಾರರು

en: Accounts
kn: ಖಾತೆಗಳು

en: Blocked
kn: ನಿರ್ಬಂಧಿಸಲಾದ

en: Permissions
kn: ಅನುಮತಿಗಳು

en: Themes
kn: ಥೀಮುಗಳು

en: Server
kn: ಪರಿಚಾರಕ

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Install profile
kn: ಪ್ರೊಫೈಲ್ ಇನ್ಸ್ಟಾಲ್ ಮಾಡಿ

en: Web server
kn: ಜಾಲ ಪರಿಚಾರ
