System Information (7.x-3.0-beta1) - en to nl translation catalogue (49 entries)

en: Save configuration
nl: Instellingen opslaan

en: Content
nl: Inhoud

en: Group
nl: Groep

en: Cancel
nl: Annuleren

en: On
nl: Aan

en: Version
nl: Versie

en: Weight
nl: Gewicht

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: View
nl: Weergeven

en: Filename
nl: Bestandsnaam

en: Total
nl: Totaal

en: n/a
nl: niet beschikbaar

en: Table of contents
nl: Inhoudsopgave

en: Active
nl: Actief

en: Off
nl: Uit

en: Roles
nl: Rollen

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Promoted to front page
nl: Aangeraden op de voorpagina

en: Sticky at top of lists
nl: Vastgeplakt bovenaan de lijst

en: System
nl: Systeem

en: Users
nl: Gebruikers

en: The settings have not been saved because of the errors.
nl: De instellingen zijn niet opgeslagen omdat er fouten zijn opgetreden.

en: Last run !time ago
nl: Voor het laatst !time geleden uitgevoerd

en: Blocked
nl: Geblokkeerd

en: Permissions
nl: Toegangsrechten

en: Themes
nl: Thema's

en: About
nl: Over

en: Configuration file
nl: Configuratiebestand

en: Install profile
nl: Installatieprofiel installeren

en: Web server
nl: Webserver

en: Safe mode
nl: Veilige modus

en: Memory limit
nl: Geheugenlimiet

en: Upload max filesize
nl: Maximale bestandsgrootte bij upload

en: Session cookie domain
nl: Sessie-cookiedomein

en: IP address
nl: IP-adres

en: System information
nl: Systeeminformatie

en: Active content types
nl: Actieve inhoudstypen

en: Deleted content types
nl: Verwijderde inhoudstypen

en: Already logged in
nl: Al ingelogd

en: Not yet logged in
nl: Nog niet ingelogd

en: Modules list
nl: Moduleslijst

en: Themes list
nl: Themalijst

en: Loaded modules and their respective settings.
nl: Geladen modules en hun bijbehorende instellingen.

en: Cron maintenance tasks
nl: Cron-onderhoudstaken

en: Public file system path
nl: Pad van het publieke bestandssyteem

en: Private file system path
nl: Pad van het afgeschermde bestandssysteem

en: The phpinfo() function has been disabled for security reasons. To see your server's phpinfo() information, change your PHP settings or contact your server administrator. For more information, <a href="@phpinfo">Enabling and disabling phpinfo()</a> handbook page.
nl: De functie phpinfo() is om veiligheidsredenen uitgeschakeld. Verander de PHP-instellingen of neem contact op met de serverbeheerder om de phpinfo-informatie van de server te zien. Lees voor meer informatie de <a href="@phpinfo">Enabling and disabling phpinfo()</a> handboekpagina.

en: Database system
nl: Databasesysteem
