System Information (7.x-3.0-beta1) - en to tr translation catalogue (41 entries)

en: Save configuration
tr: Yapılandırmayı kaydet

en: Status
tr: Durum

en: Content
tr: İçerik

en: Group
tr: Grup

en: Cancel
tr: İptal

en: On
tr: Açık

en: Version
tr: Sürüm

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: View
tr: Görüntüle

en: Filename
tr: Dosya adı

en: Modules
tr: Modüller

en: Total
tr: Toplam

en: Active
tr: Etkin

en: Off
tr: Kapalı

en: Host
tr: Sunucu

en: Roles
tr: Roller

en: Published
tr: Yayında

en: Promoted to front page
tr: Ana sayfaya yükseltilmiş

en: Sticky at top of lists
tr: Listelerin üzerinde kalıcı

en: Nodes
tr: Düğümler

en: System
tr: Sistem

en: Users
tr: Kullanıcılar

en: The settings have not been saved because of the errors.
tr: Hatalardan dolayı ayarlar kaydedilemedi.

en: Last run !time ago
tr: En son !time önce çalıştı

en: Blocked
tr: Engellendi

en: Permissions
tr: İzinler

en: Themes
tr: Temalar

en: About
tr: Hakkında

en: Configuration file
tr: Yapılandırma dosyası

en: Install profile
tr: Kurulum profili

en: Web server
tr: Web sunucusu

en: Memory limit
tr: Bellek sınırı

en: IP address
tr: IP adresi

en: System information
tr: Sistem bilgileri

en: Cron maintenance tasks
tr: Dönemsel bakım görevleri

en: Public file system path
tr: Genel dosya sistemi yolu

en: Private file system path
tr: Özel dosya sistemi yolu

en: The phpinfo() function has been disabled for security reasons. To see your server's phpinfo() information, change your PHP settings or contact your server administrator. For more information, <a href="@phpinfo">Enabling and disabling phpinfo()</a> handbook page.
tr: Güvenlik nedenlerinden dolayı phpinfo() fonksiyonu pasif. Sunucunuzun phpinfo() bilgilerini görebilmek için PHP ayarlarınızı değiştirin veya sunucu yöneticisi ile iletişime geçin. Daha fazla bilgi için <a href="@phpinfo">phpinfo()'yu aktif ve pasif yapma</a> el kitabına bakın.

en: Database system
tr: Veritabanı sistemi
