System Information (7.x-3.0-beta1) - en to cs translation catalogue (41 entries)

en: Save configuration
cs: Uložit nastavení

en: Status
cs: Stav

en: Content
cs: Obsah

en: Group
cs: Skupina

en: Cancel
cs: Zrušit

en: On
cs: Zapnuto

en: Version
cs: Verze

en: Weight
cs: Váha

en: Settings
cs: Nastavení

en: Name
cs: Jméno

en: View
cs: Zobrazit

en: Filename
cs: Název souboru

en: Modules
cs: Moduly

en: Total
cs: Celkem

en: n/a
cs: není

en: Active
cs: Aktivní

en: Off
cs: Vypnuto

en: Host
cs: Hostitel

en: Roles
cs: Role

en: Published
cs: Zveřejněno

en: Promoted to front page
cs: Zobrazit na titulní stránce

en: Sticky at top of lists
cs: Přilepit nahoru v seznamu

en: Nodes
cs: Uzly

en: System
cs: Systém

en: Users
cs: Uživatelé

en: The settings have not been saved because of the errors.
cs: Nastavení nebylo uloženo kvůli chybám.

en: Last run !time ago
cs: Naposled před !time

en: Blocked
cs: Zablokován

en: Schema
cs: Schéma

en: Permissions
cs: Oprávnění

en: Themes
cs: Témata vzhledu

en: About
cs: Popis

en: Configuration file
cs: Konfigurační soubor

en: Install profile
cs: Instalace profilu

en: Memory limit
cs: Limit paměti

en: IP address
cs: IP adresa

en: Cron maintenance tasks
cs: Údržba webu pomocí cron

en: Public file system path
cs: Cesta k veřejnému systému souborů

en: Private file system path
cs: Cesta k privátnímu systému souborů

en: The phpinfo() function has been disabled for security reasons. To see your server's phpinfo() information, change your PHP settings or contact your server administrator. For more information, <a href="@phpinfo">Enabling and disabling phpinfo()</a> handbook page.
cs: Funkce phpinfo() byla z bezpečnostních důvodů zakázána. Pokud chcete vidět výstup phpinfo() na tomto webu, změňte nastavení PHP, nebo kontaktujte správce serveru. Více informací o <a href="@phpinfo">vypnutí a zapnutí phpinfo()</a> najdete v online příručce.

en: Database system
cs: Databázový systém
