System Information (7.x-3.0-beta1) - en to hi translation catalogue (37 entries)

en: Save configuration
hi: नये संरुप को संरक्षित करें।

en: Status
hi: अवस्था

en: Content
hi: सामग्री

en: Group
hi: समूह

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: On
hi: चालू

en: Version
hi: संस्करण

en: Weight
hi: मान

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: View
hi: देखें

en: Filename
hi: फ़ाइल का नाम

en: Modules
hi: मॉड्युल

en: Total
hi: कुल

en: n/a
hi: लागू नहीं

en: Active
hi: सक्रिय

en: Drupal
hi: ड्रूपल

en: Off
hi: बंद

en: Host
hi: होस्ट

en: Roles
hi: भूमिका

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Promoted to front page
hi: पहले पृष्ठ पर भेज दिया है |

en: Sticky at top of lists
hi: सूची के शीर्ष पर स्टिकी

en: Nodes
hi: नोड्स

en: System
hi: प्रणाली

en: Users
hi: प्रयोक्ता

en: The settings have not been saved because of the errors.
hi: त्रुटियों के कारण सेटिंग्स सहेजी नहीं गई हैं।

en: Last run !time ago
hi: अंतिम रन !time पहले

en: Blocked
hi: बंद

en: Permissions
hi: अनुमतियाँ

en: Themes
hi: थीम ( शैली )

en: About
hi: के बारे में

en: Configuration file
hi: विन्यास फ़ाईल

en: Install profile
hi: प्रोफ़ाइल स्थापित करें

en: Web server
hi: वैब सर्वर

en: IP address
hi: आईपी अड्रेस

en: Database system
hi: डाटाबेस सिस्टम
