System Information (7.x-3.0-beta1) - en to jv translation catalogue (31 entries)

en: Save configuration
jv: Simpen konfigurasi

en: Content
jv: Konten

en: Group
jv: Grup

en: Cancel
jv: Batal

en: Version
jv: Versi

en: Weight
jv: Urutan

en: Settings
jv: Sétingan

en: Name
jv: Jeneng

en: View
jv: Tampilan

en: Filename
jv: Jeneng File

en: Modules
jv: Modul

en: Active
jv: Aktif

en: Roles
jv: Parāgā

en: Published
jv: Dipacak

en: Promoted to front page
jv: Promosiknā nang kācā ngarep

en: Sticky at top of lists
jv: Dipacak nang daftar pucuk

en: Nodes
jv: Node

en: Users
jv: Panganggo

en: The settings have not been saved because of the errors.
jv: Pengaturan iki durung disimpen sebab ésih ana kesalahané.

en: Last run !time ago
jv: Terakhir dilakoaké !time kepungkur

en: Blocked
jv: Ditolak

en: Permissions
jv: Kawenangan

en: Themes
jv: Téma

en: About
jv: Ngenani

en: Configuration file
jv: Berkas konfigurasi

en: Install profile
jv: Masang profil

en: IP address
jv: Alamat IP

en: Cron maintenance tasks
jv: Gawéyan ngrumati Cron

en: Public file system path
jv: Path sistim berkas umum

en: Private file system path
jv: Path sistim berkas pribadhi

en: Database system
jv: Sistim database
