System Information (7.x-3.0-beta1) - en to sv translation catalogue (40 entries)

en: Save configuration
sv: Spara konfiguration

en: Content
sv: Innehåll

en: Group
sv: Grupp

en: Cancel
sv: Avbryt

en: On
sv: På

en: Weight
sv: Vikt

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: View
sv: Visa

en: Filename
sv: Filnamn

en: Modules
sv: Moduler

en: Total
sv: Totalt

en: n/a
sv: inte tillgänglig

en: Active
sv: Aktiv

en: Off
sv: Av

en: Host
sv: Värd

en: Roles
sv: Roller

en: Published
sv: Publicerad

en: Promoted to front page
sv: Visas på startsidan

en: Sticky at top of lists
sv: Alltid överst i listan

en: Nodes
sv: Noder

en: Users
sv: Användare

en: Accounts
sv: Konton

en: The settings have not been saved because of the errors.
sv: Inställningarna har inte sparats på grund av felen.

en: Last run !time ago
sv: Kördes senast för !time sedan

en: Blocked
sv: Spärrad

en: Permissions
sv: Behörigheter

en: Themes
sv: Teman

en: About
sv: Om

en: Configuration file
sv: Inställningsfil

en: Install profile
sv: Installationsprofil

en: Web server
sv: Webbserver

en: Memory limit
sv: Minnesgräns

en: IP address
sv: IP-adress

en: System information
sv: Systeminformation

en: Cron maintenance tasks
sv: Underhållsuppgifter för schemalagda aktiviter

en: Public file system path
sv: Systemsökväg för offentliga filer

en: Private file system path
sv: Systemsökväg för privata filer

en: The phpinfo() function has been disabled for security reasons. To see your server's phpinfo() information, change your PHP settings or contact your server administrator. For more information, <a href="@phpinfo">Enabling and disabling phpinfo()</a> handbook page.
sv: Funktionen phpinfo() har inaktiverats av säkerhetsskäl. För att se din servers phpinfo()-information så måste du ändra dina PHP-inställningar eller kontakta administratören för din server. Läs mer om hur man <a href="@phpinfo">aktiverar och inaktiverar phpinfo()</a> i onlinehandboken.

en: Database system
sv: Databassystem
