System Information (7.x-3.0-beta1) - en to th translation catalogue (28 entries)

en: Save configuration
th: บันทึกค่า

en: Status
th: สถานะ

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: On
th: เปิด

en: Version
th: รุ่น

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: View
th: ดู

en: Modules
th: โมดูล

en: Total
th: ทั้งหมด

en: n/a
th: ไม่มีข้อมูล

en: Off
th: ปิด

en: Host
th: โฮสต์

en: Sticky at top of lists
th: ค้างไว้เป็นอันแรกสุด

en: System
th: ระบบ

en: The settings have not been saved because of the errors.
th: การตั้งค่าไม่ถูกบันทึกเนื่องจากมีข้อผิดพลาด

en: Last run !time ago
th: ทำงานครั้งสุดท้าย !time ก่อน

en: Permissions
th: สิทธิ์

en: Themes
th: แบบเว็บไซต์

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: Configuration file
th: แฟ้มตั้งค่า

en: Install profile
th: ติดตั้งโพรไฟล์

en: Web server
th: เว็บเซิร์ฟเวอร์

en: IP address
th: ที่อยู IP

en: Cron maintenance tasks
th: งานดูแลระบบโดย cron

en: Public file system path
th: เส้นทางของระบบไฟล์สาธารณะ

en: Private file system path
th: เส้นทางระบบแฟ้มส่วนตัว

en: Database system
th: ระบบฐานข้อมูล
