System Information (7.x-3.0-beta1) - en to uk translation catalogue (49 entries)

en: Save configuration
uk: Зберегти конфігурацію

en: Status
uk: Стан

en: Content
uk: Вміст

en: Group
uk: Група

en: Cancel
uk: Скасувати

en: On
uk: Увімкнено

en: Version
uk: Версія

en: Weight
uk: Вага

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: View
uk: Перегляд

en: Filename
uk: Назва файла

en: Modules
uk: Модулі

en: Total
uk: Всього

en: n/a
uk: н/д

en: Table of contents
uk: Зміст

en: Active
uk: Активно

en: Off
uk: Вимкнено

en: Host
uk: Хост

en: Roles
uk: Ролі

en: Published
uk: Опубліковано

en: Promoted to front page
uk: Винесено на головну сторінку

en: Sticky at top of lists
uk: Прикріплено зверху списків

en: Nodes
uk: Матеріали

en: System
uk: Система

en: Users
uk: Користувачі

en: Accounts
uk: Рахунки

en: The settings have not been saved because of the errors.
uk: Налаштування не були збережені, оскільки виникли помилки.

en: Last run !time ago
uk: Востаннє виконано !time тому

en: Blocked
uk: Заблоковано

en: Schema
uk: Схема

en: Permissions
uk: Повноваження

en: Themes
uk: Теми

en: Server
uk: Сервер

en: About
uk: Про модуль

en: Configuration file
uk: Файл налаштувань

en: Install profile
uk: інсталяційний профіль

en: Web server
uk: Веб-сервер

en: Memory limit
uk: Обмеження пам'яті

en: IP address
uk: IP-адреса

en: System information
uk: Системна інформація

en: Already logged in
uk: Вже у мережі

en: 1 node | @count nodes
uk[0]: 1 матеріал
uk[1]: @count матеріали
uk[2]: @count матеріалів

en: Cron maintenance tasks
uk: Завдання крону з обслуговування

en: Public file system path
uk: Шлях до загальнодоступних файлів

en: Private file system path
uk: Шлях до приватних файлів

en: The phpinfo() function has been disabled for security reasons. To see your server's phpinfo() information, change your PHP settings or contact your server administrator. For more information, <a href="@phpinfo">Enabling and disabling phpinfo()</a> handbook page.
uk: Функцію phpinfo() було вимкнено з міркувань безпеки. Щоб переглянути phpinfo() інформацію сервера, змініть налаштування PHP або зв'яжіться з адміністратором сервера. Додаткова інформація на сторінці довідника <a href="@phpinfo">Увімкнення і вимкнення phpinfo()</a>.

en: Database system
uk: Система баз даних

en: System Information
uk: Інформація про систему
