Taarikh (7.x-1.0) - en to ast translation catalogue (6 entries)

en: Mon
ast: Llu

en: Tue
ast: Mar

en: Wed
ast: Mié

en: Thu
ast: Xue

en: Sat
ast: Sáb

en: Sun
ast: Dom
