Taarikh (7.x-1.0) - en to cy translation catalogue (8 entries)

en: Mon
cy: Llun

en: Tue
cy: Maw

en: Wed
cy: Mer

en: Thu
cy: Iau

en: Sat
cy: Sad

en: Sun
cy: Sul

en: Date/Time
cy: Dyddiad/ Amser

en: A valid date is required for %title.
cy: Mae dyddiad dilys yn ofynnol i %title.
