Taarikh (7.x-1.0) - en to ps translation catalogue (13 entries)

en: Mon
ps: دوشنبه

en: Tue
ps: سه شنبه

en: Wed
ps: چهارشنبه

en: Thu
ps: پنجشنبه

en: Sat
ps: شنبه

en: Sun
ps: یکشنبه

en: Su
ps: یکشنبه

en: Mo
ps: دوشنبه

en: Tu
ps: سه شنبه

en: We
ps: موږ

en: Th
ps: پنجشنبه

en: Fr
ps: جمعه

en: Sa
ps: شنبه
