Taarikh (7.x-1.0) - en to oc translation catalogue (16 entries)

en: Mon
oc: lun

en: Tue
oc: mar

en: Wed
oc: mèc

en: Thu
oc: jòu

en: Sat
oc: sab

en: Sun
oc: dim

en: Date/Time
oc: Data/Ora

en: Su
oc: Dg

en: Mo
oc: Lu

en: Tu
oc: Ma

en: We
oc: Me

en: Th
oc: Jò

en: Fr
oc: Ve

en: A valid date is required for %title.
oc: Una data valide es obligatòri per %title.

en: The value input for field %field is invalid.
oc: La valor sasida dins lo camp %field es pas valide.

en: E.g., @date
oc: Per ex., @date
