Tableau (7.x-1.0) - en to hi translation catalogue (31 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Status
hi: अवस्था

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: more
hi: और भी

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Tags
hi: उपनाम

en: Project
hi: परियोजना

en: Size
hi: आकार

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: View
hi: देखें

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: User ID
hi: उपयोगकर्ता आईङी

en: All
hi: सभी

en: Site name
hi: साइट नाम

en: Site
hi: साइट

en: Desc
hi: अवरोही

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: ‹ previous
hi: ‹ पिछले

en: next ›
hi: अगला >

en: Caption
hi: शीर्षक

en: Apply
hi: लागू करें

en: Index
hi: अनुक्रमणिका

en: « first
hi: « प्रथम

en: last »
hi: अन्तिम »

en: Site status
hi: साईट स्थिति

en: View name
hi: द्रश्य नाम

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: Machine-readable name
hi: मशीन पठनीय नाम

en: Interactive mode
hi: संवादात्मक ढंग
