Tableau (7.x-1.0) - en to ja translation catalogue (47 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Status
ja: 状態

en: Username
ja: ユーザー名

en: more
ja: 続き

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Tags
ja: タグ

en: Project
ja: プロジェクト

en: Size
ja: サイズ

en: Reset
ja: リセット

en: View
ja: ビュー

en: User
ja: ユーザー

en: User ID
ja: ユーザーID

en: All
ja: すべて

en: Site name
ja: サイト名

en: Site
ja: サイト

en: Thumbnail
ja: サムネイル

en: Desc
ja: 降順

en: Owner
ja: 所有者

en: here
ja: こちら

en: Site ID
ja: サイトID

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Domain ID
ja: ドメイン ID

en: ‹ previous
ja: ‹ 前へ

en: next ›
ja: 次へ ›

en: Caption
ja: キャプション

en: All tags
ja: 全タグ

en: Apply
ja: 適用

en: Index
ja: インデックス

en: Not configured
ja: 設定されていません

en: « first
ja: « 最初へ

en: last »
ja: 最後 »

en: Offset
ja: オフセット

en: Site status
ja: サイトの状態

en: Display format
ja: ディスプレイフォーマット

en: View name
ja: ビューの名前

en: Never cache
ja: キャッシュしない

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Machine-readable name
ja: システム内部名称

en: Tag ID
ja: タグID

en: Project ID
ja: プロジェクト ID

en: Forever
ja: 無期限

en: Human-readable name
ja: 人間向けの名前

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: Friendly name
ja: 名前
