Tableau (7.x-1.0) - en to nl translation catalogue (47 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: more
nl: meer

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Tags
nl: Labels

en: Size
nl: Grootte

en: View
nl: Weergeven

en: User
nl: Gebruiker

en: User ID
nl: Gebruikers-ID

en: All
nl: Alle

en: Site name
nl: Naam van de website

en: Site
nl: Website

en: Thumbnail
nl: Miniatuur

en: Desc
nl: Aflopend

en: Owner
nl: Eigenaar

en: here
nl: hier

en: Site ID
nl: Site-ID

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Domain ID
nl: Domein-ID

en: ‹ previous
nl: ‹ vorige

en: next ›
nl: volgende ›

en: Caption
nl: Onderschrift

en: All tags
nl: Alle labels

en: Apply
nl: Toepassen

en: Not configured
nl: Niet geconfigureerd

en: « first
nl: « eerste

en: last »
nl: laatste »

en: Site status
nl: Site-status

en: Domain name
nl: Domeinnaam

en: Display format
nl: Weergaveformaat

en: View name
nl: Overzichtsnaam

en: Never cache
nl: Nooit cachen

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Machine-readable name
nl: Systeemnaam

en: Tag ID
nl: Label-ID

en: Configured
nl: Geconfigureerd

en: Interactive mode
nl: Interactieve modus

en: Object type
nl: Objecttype

en: View URL
nl: Bekijk URL

en: Forever
nl: Voor altijd

en: Human-readable name
nl: Voor mensen begrijpelijke naam

en: Asc
nl: Oplopend

en: Interactive
nl: Interactief

en: View site
nl: Site weergeven

en: Updated at
nl: Bijgewerkt op
