Tableau (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (44 entries)

en: Title
pt: Título

en: Username
pt: Nome de usuário

en: more
pt: mais

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Project
pt: Projeto

en: Size
pt: Tamanho

en: Reset
pt: Redefinir

en: View
pt: Ver

en: User
pt: Usuário

en: User ID
pt: ID do usuário

en: All
pt: Tudo

en: Site name
pt: Nome do site

en: Thumbnail
pt: Miniatura

en: Desc
pt: Decrescente

en: Owner
pt: Proprietário

en: here
pt: aqui

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: ‹ previous
pt: ‹ anterior

en: next ›
pt: próximo ›

en: Project name
pt: Nome do projeto

en: Caption
pt: Legenda

en: All tags
pt: Todas as tags

en: Apply
pt: Aplicar

en: Index
pt: Índice

en: Not configured
pt: Não configurado

en: « first
pt: « primeiro

en: last »
pt: último »

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Site status
pt: Status do site

en: Display format
pt: Formato de exibição

en: View name
pt: Nome da view

en: Never cache
pt: Nunca armazenar cache

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Machine-readable name
pt: Nome legível de máquina

en: Tag ID
pt: ID da etiqueta

en: Object type
pt: Tipo de objeto

en: View URL
pt: Vizualizar URL

en: Forever
pt: Para Sempre

en: Human-readable name
pt: Nome legível

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal

en: Interactive
pt: Interativa
