Tableau (7.x-1.1) - en to id translation catalogue (35 entries)

en: Title
id: Judul

en: Username
id: Nama pengguna

en: more
id: selengkapnya

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Tags
id: Tag

en: Project
id: Proyek

en: Size
id: Ukuran

en: View
id: Lihat

en: User
id: Pengguna

en: User ID
id: ID Pengguna

en: All
id: Semua

en: Site name
id: Nama situs

en: Site
id: Situs

en: Thumbnail
id: Miniatur

en: Owner
id: Pemilik

en: here
id: di sini

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: ‹ previous
id: ‹ sebelumnya

en: next ›
id: selanjutnya ›

en: Caption
id: Keterangan

en: All tags
id: Semua tag

en: Apply
id: Terapkan

en: Index
id: Indeks

en: « first
id: « awal

en: last »
id: akhir »

en: Offset
id: Letak

en: Site status
id: Status situs

en: Display format
id: Format tampilan

en: View name
id: Nama View

en: Never cache
id: Tidak pernah cache

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Machine-readable name
id: Nama terbaca mesin

en: Asc
id: Urutan turun
