Tableau (7.x-1.1) - en to it translation catalogue (41 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Username
it: Nome utente

en: more
it: altro

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Tags
it: Etichette

en: Size
it: Dimensione

en: Reset
it: Ripristina

en: View
it: Visualizza

en: User
it: Utente

en: User ID
it: ID utente

en: All
it: Tutti

en: Site name
it: Nome del sito

en: Site
it: Sito

en: Thumbnail
it: Miniatura

en: Desc
it: Disc

en: Owner
it: Proprietario

en: here
it: qui

en: Sort by
it: Ordina per

en: ‹ previous
it: ‹ precedente

en: next ›
it: seguente ›

en: Caption
it: Didascalia

en: All tags
it: Tutti i tag

en: Apply
it: Applica

en: Index
it: Indice

en: Not configured
it: Non configurato

en: « first
it: « prima

en: last »
it: ultima »

en: Offset
it: Scostamento

en: Site status
it: Stato del sito

en: Display format
it: Formato di visualizzazione

en: View name
it: Nome della vista

en: Never cache
it: Non usare mai la cache

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Machine-readable name
it: Nome ad uso interno

en: View URL
it: URL visualizzazione

en: Forever
it: Per sempre

en: Human-readable name
it: Nome mostrato all'utente

en: Master
it: Principale
