Tableau (7.x-1.1) - en to oc translation catalogue (36 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Status
oc: Estatut

en: Username
oc: Nom d'utilizaire

en: more
oc: mai

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Tags
oc: Etiquetas

en: Project
oc: Projèctes

en: Size
oc: Talha

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: View
oc: Veire

en: User
oc: Utilizaire

en: User ID
oc: Identificant (ID) utilizaire

en: All
oc: Tot

en: Site name
oc: Nom del site

en: Owner
oc: Proprietari

en: here
oc: aicí

en: Sort by
oc: Triar per

en: ‹ previous
oc: ‹ precedent

en: next ›
oc: seguent ›

en: All tags
oc: Totas las etiquetas

en: Apply
oc: Aplicar

en: Index
oc: Indèx

en: « first
oc: « primièr

en: last »
oc: darrièr »

en: Offset
oc: Decalatge

en: Site status
oc: Estat del site

en: Display format
oc: Format d'afichatge

en: View name
oc: Nom de la vista

en: Never cache
oc: Ne jamais metre en cache

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Machine-readable name
oc: Nom sistèma

en: Project ID
oc: Id del projècte

en: Human-readable name
oc: Nom afichat

en: Master
oc: Maître
