Tableau (7.x-1.2) - en to fa translation catalogue (35 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Status
fa: وضعیت

en: Username
fa: نام کاربری

en: more
fa: بیشتر

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: Size
fa: اندازه

en: Reset
fa: اعاده

en: View
fa: مشاهده

en: User
fa: کاربر

en: User ID
fa: هویت کاربر

en: All
fa: همه

en: Site name
fa: نام سایت

en: Site
fa: سایت

en: Thumbnail
fa: تصویر بندانگشتی

en: Desc
fa: نزولی

en: Owner
fa: مالک

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: ‹ previous
fa: ‹ قبلی

en: next ›
fa: بعدی ›

en: Caption
fa: عنوان

en: Apply
fa: تایید

en: Index
fa: شاخص

en: Not configured
fa: پیکربندی نشده

en: « first
fa: « ابتدا

en: last »
fa: انتها »

en: Offset
fa: جابجایی

en: Display format
fa: قالب بندی نمایش

en: View name
fa: نام نما

en: Items per page
fa: عنصر‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Machine-readable name
fa: اسم قابل فهم توسط ماشین

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
