Tableau (7.x-1.2) - en to ru translation catalogue (53 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Status
ru: Статус

en: Username
ru: Имя пользователя

en: more
ru: ещё

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: Tags
ru: Теги

en: Project
ru: Проект

en: Size
ru: Размер

en: Reset
ru: Сбросить

en: View
ru: Просмотр

en: User
ru: Пользователь

en: User ID
ru: ID Пользователя

en: All
ru: Все

en: Site name
ru: Название сайта

en: Site
ru: Сайт

en: Thumbnail
ru: Миниатюра

en: Desc
ru: По убыванию

en: Owner
ru: Владелец

en: here
ru: здесь

en: Site ID
ru: ID сайта

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Domain ID
ru: ID домена

en: ‹ previous
ru: ‹ предыдущая

en: next ›
ru: следующая ›

en: Project name
ru: Имя проекта

en: Caption
ru: Подпись

en: All tags
ru: Все теги

en: Apply
ru: Применить

en: Index
ru: Индекс

en: Not configured
ru: Не настроено

en: « first
ru: « первая

en: last »
ru: последняя »

en: Offset
ru: Пропустить

en: Site status
ru: Состояние сайта

en: Domain name
ru: Доменное имя

en: Display format
ru: Формат отображения

en: Date of creation
ru: Дата создания

en: View name
ru: Имя представления

en: Never cache
ru: Не кэшировать

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: Machine-readable name
ru: Машинное имя

en: Tag ID
ru: Идентификатор тега

en: Configured
ru: Сконфигурировано

en: Interactive mode
ru: Интерактивный режим

en: Object type
ru: Тип объекта

en: View URL
ru: Посмотреть URL

en: Forever
ru: Навсегда

en: Human-readable name
ru: Удобочитаемое название

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной

en: Static image
ru: Статическое изображение
