Tableau (7.x-1.2) - en to uk translation catalogue (56 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Status
uk: Стан

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: more
uk: ще

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Tags
uk: Теґи

en: Project
uk: Проект

en: Size
uk: Розмір

en: Reset
uk: Скинути

en: View
uk: Перегляд

en: User
uk: Користувач

en: User ID
uk: ID користувача

en: All
uk: Все

en: Site name
uk: Назва сайту

en: Site
uk: Сайт

en: View Count
uk: Кількість переглядів

en: Thumbnail
uk: Мініатюра

en: Desc
uk: Спад

en: Owner
uk: Власник

en: here
uk: тут

en: Site ID
uk: Ідентифікатор сайту

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Domain ID
uk: ID домену

en: ‹ previous
uk: ‹ попередня

en: next ›
uk: наступна ›

en: Project name
uk: Назва проекту

en: Caption
uk: Підпис

en: All tags
uk: Всі мітки

en: Apply
uk: Застосувати

en: Index
uk: Індекс

en: Tag name
uk: Назва теґу

en: Not configured
uk: Не налаштовано

en: « first
uk: « перша

en: last »
uk: остання »

en: Offset
uk: Зміщення

en: Site status
uk: Стан сайту

en: Domain name
uk: Назва домену

en: Display format
uk: Формат відображення

en: View name
uk: Назва виду

en: Never cache
uk: Ніколи не кешувати

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Machine-readable name
uk: Машино-читабельна назва

en: Tag ID
uk: Ідентифікатор тегу

en: Project ID
uk: ID проєкту

en: Configured
uk: Налаштовано

en: Object type
uk: Тип об'єкту

en: View URL
uk: URL перегляду

en: Forever
uk: Без обмежень

en: Human-readable name
uk: Легка для читання назва

en: Link this field to its tag page
uk: Зробити це поле посиланням на сторінку його теґа

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: Static image
uk: Статичне зображення

en: View toolbar
uk: Перегляд панелі інструментів
