Tableau (7.x-1.1) - en to ar translation catalogue (36 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Status
ar: الحالة

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: more
ar: المزيد

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Tags
ar: وسوم

en: Project
ar: المشروع

en: Size
ar: الحجم

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: View
ar: عرض

en: User
ar: المستخدم

en: User ID
ar: معرف المستخدم

en: All
ar: الكل

en: Site name
ar: اسم الموقع

en: Site
ar: موقع

en: Thumbnail
ar: النسخة المصغرة

en: Desc
ar: تنازلي

en: Owner
ar: المالك

en: here
ar: هنا

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: ‹ previous
ar: ‹ السابقة

en: next ›
ar: التالية ›

en: Caption
ar: شرح

en: Apply
ar: تطبيق

en: Index
ar: الفهرس

en: « first
ar: « الأولى

en: last »
ar: الأخيرة »

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Site status
ar: حالة الموقع

en: Display format
ar: صيغة العرض

en: View name
ar: اسم الرؤية

en: - All -
ar: - الكل -

en: Machine-readable name
ar: الاسم المقروء آليا

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي
