TableField (7.x-2.8) - en to ar translation catalogue (12 entries)

en: Disabled
ar: معطل

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Weight
ar: الوزن

en: Fields
ar: الحقول

en: Plain text
ar: نص عادي

en: Filtered text (user selects input format)
ar: النص المرشح (يختار المستخدم طريقة الإدخال)

en: characters
ar: الأحرف

en: permission
ar: صلاحية

en: File upload
ar: رفع الملف

en: %name must be a number.
ar: %name يجب أن يكون عدد.

en: Manage display
ar: تسيير العرض
