TableField (7.x-2.8) - en to uk translation catalogue (39 entries)

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Weight
uk: Вага

en: Fields
uk: Поля

en: Sortable
uk: Доступне для впорядкування

en: Plain text
uk: Простий текст

en: Filtered text (user selects input format)
uk: Фільтрований текст (користувач обирає вхідний формат)

en: characters
uk: символів

en: permission
uk: повноваження

en: Comma ,
uk: Кома ,

en: Colon :
uk: Двокрапка :

en: Semicolon ;
uk: Крапка з комою ;

en: Pipe |
uk: Вертикальна риска |

en: Plus +
uk: Плюс +

en: Input type
uk: Вхідний тип

en: This field is required
uk: Це поле обов'язкове

en: Rebuild Table
uk: Перебудувати Таблицю

en: File upload
uk: Відвантаження файлів

en: %name must be a number.
uk: %name повинен бути числом.

en: Upload CSV file
uk: Відвантажити файл CSV

en: Table Field
uk: Поле Таблиці

en: Table field
uk: Поле таблиці

en: How many Columns
uk: Скільки Колонок

en: How many Rows
uk: Скільки Рядків

en: TableField
uk: ПолеТаблиці

en: Manage display
uk: Керувати відображенням

en: @field is a required field.
uk: @field є обов'язковим полем.

en: Table structure rebuilt.
uk: Структуру таблиці перебудовано.

en: Change number of rows/columns.
uk: Змінити кількість рядків/колонок

en: There was a problem importing @file.
uk: Виникли проблеми при імпортуванні @file.

en: Upload CSV
uk: Відвантажити CSV

en: Hide empty columns
uk: Приховати порожні колонки

en: %name must be higher or equal to %min.
uk: %name має бути вищим або рівним %min.

en: %name must be below or equal to %max.
uk: %name має бути меншим або рівним %max.

en: Table description
uk: Опис таблиці

en: Label: @label
uk: Мітка: @label

en: Project page on Drupal.org
uk: Сторінка проекту на Drupal.org

en: Sticky header
uk: Прикріплений заголовок
