TableField (7.x-3.1) - en to cs translation catalogue (21 entries)

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Weight
cs: Váha

en: Fields
cs: Pole

en: Sortable
cs: Lze řadit

en: Plain text
cs: Prostý text

en: Filtered text (user selects input format)
cs: Filtrovaný text (formát vstupu vybírá uživatel)

en: characters
cs: znaky

en: permission
cs: oprávnění

en: Pipe |
cs: Svislítko (roura) |

en: textarea
cs: oblast textu

en: Input type
cs: Typ vstupu

en: textfield
cs: textové pole

en: File upload
cs: Nahrát soubor

en: %name must be a number.
cs: %name musí být číslo.

en: Manage display
cs: Správa zobrazení

en: Hide empty columns
cs: Skrýt prázdné sloupce

en: %name must be higher or equal to %min.
cs: %name musí být větší nebo rovno %min.

en: %name must be below or equal to %max.
cs: %name musí být menší nebo rovno %max.

en: Table description
cs: Popis tabulky
