TableField (7.x-3.1) - en to it translation catalogue (21 entries)

en: Disabled
it: Disattivato

en: Yes
it: Sì

en: Weight
it: Peso

en: Fields
it: Campi

en: Sortable
it: Ordinabile

en: Plain text
it: Testo semplice

en: Filtered text (user selects input format)
it: Testo filtrato (l'utente seleziona il formato di input)

en: characters
it: caratteri

en: permission
it: permesso

en: Comma ,
it: Virgola ,

en: Colon :
it: Due punti :

en: Semicolon ;
it: Punto e virgola ;

en: Pipe |
it: Barra |

en: Plus +
it: Più +

en: textarea
it: area di testo

en: Input type
it: Tipo di input

en: File upload
it: Caricamento file

en: %name must be a number.
it: %name deve essere un numero.

en: Manage display
it: Gestione visualizzazione

en: Hide empty columns
it: Nascondi colonne vuote

en: Table description
it: Descrizione della tabella
