TableField (7.x-3.1) - en to pl translation catalogue (27 entries)

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Weight
pl: Waga

en: Fields
pl: Pola

en: Sortable
pl: Sortowalny

en: Plain text
pl: Czysty tekst

en: Filtered text (user selects input format)
pl: Tekst sformatowany (użytkownik wybiera format wprowadzania)

en: characters
pl: znaków

en: permission
pl: uprawnienie

en: Comma ,
pl: Przecinek ,

en: Colon :
pl: Dwukropek :

en: Semicolon ;
pl: Średnik ;

en: Pipe |
pl: Kreska pionowa |

en: textarea
pl: obszar tekstowy

en: Input type
pl: Sposób wprowadzania

en: This field is required
pl: To pole jest wymagane

en: Rebuild Table
pl: Przebuduj tabelę

en: textfield
pl: pole tekstowe

en: %name must be a number.
pl: %name musi być liczbą.

en: How many Columns
pl: Ilość kolumn

en: How many Rows
pl: Ilość wierszy

en: Manage display
pl: Zarządzaj wyświetlaniem

en: The first row will appear as the table header. Leave the first row blank if you do not need a header.
pl: Pierwszy wiersz pojawi się jako nagłówek tabeli. Pozostaw pierwszy wiersz pusty jeżeli nie chcesz nagłówka.

en: Change number of rows/columns.
pl: Zmiana ilości wierszy/kolumn.

en: Hide empty columns
pl: Ukryj puste kolumny

en: Table description
pl: Opis tabeli
