TableField (7.x-3.6) - en to el translation catalogue (20 entries)

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Weight
el: Βάρος

en: Fields
el: Πεδία

en: Plain text
el: Απλό κείμενο

en: characters
el: χαρακτήρες

en: permission
el: άδεια

en: Comma ,
el: Κόμμα ,

en: Colon :
el: Άνω κάτω τελεία :

en: Semicolon ;
el: Ερωτηματικό ;

en: Pipe |
el: Διοχέτευση |

en: Plus +
el: Συν +

en: textarea
el: περιοχή κειμένου

en: Input type
el: Τύπος εισόδου

en: This field is required
el: Αυτό το πεδίο είναι απαραίτητο

en: %name must be a number.
el: Το %name πρέπει να είναι ένας αριθμός.

en: Manage display
el: Διαχείριση εμφάνισης

en: Hide empty columns
el: Απόκρυψη κενών στηλών

en: Table description
el: Περιγραφή πίνακα
