TableField (7.x-3.6) - en to fa translation catalogue (20 entries)

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Weight
fa: وزن

en: Fields
fa: فیلدها

en: Sortable
fa: قابل مرتب‌سازی

en: Plain text
fa: متن ساده

en: Filtered text (user selects input format)
fa: متن فیلتر شده (کاربر قالب ورودی را انتخاب می‌کند)

en: characters
fa: حروف

en: permission
fa: مجوز

en: Comma ,
fa: کاما ,

en: Colon :
fa: دو نقطه :

en: Semicolon ;
fa: نقطه ویرگول ؛

en: Pipe |
fa: میله |

en: Plus +
fa: بعلاوه +

en: This field is required
fa: این فیلد مورد نیاز است

en: %name must be a number.
fa: %name باید یک عدد باشد.

en: Manage display
fa: اداره نمایش

en: %name must be higher or equal to %min.
fa: %name باید بیشتر یا مساوی %min باشد.

en: %name must be below or equal to %max.
fa: %name باید کمتر یا مساوی %max باشد.
